3 N 1 P! Neyi, ne zaman, nerede paylaşacağım? Bir marka ya da kişisel bir hesap fark etmez, neyi ne zaman paylaşacağın konusunda sıkıntı mı çekiyorsun? En çok like’ı ben alsam, en çok ben beğenilsem mi diyorsun? O zaman bu yazıyı oku ve sosyal medyaya açılan kapıdan içeri adımını at. Bilmediğimiz neler var bir bilsen. Neyi, ne zaman hangi mecrada paylaşacağın konusundaki sıkıntılarına biz de seninle ortağız. Bu soruyu biz de kendimize sorduk, masaya yatırdık ve inanır mısın ufkumuz açıldı.

Facebook Facebook Her Gün Aradım Durdum.

Sosyal medyanın babası, bir başlangıç, bir milat… Facebook, görsel paylaşımların en üst düzeyde olduğu yerlerden biriydi zamanında fakat artık görsel içerikler biraz etkisini kaybediyor gibi. Daha çok güldüren, duygulandıran videoların ve giflerin dikkat çektiğini görüyoruz. Facebook’ta öğleden sonra 14.00 ve 17.00 arası daha çok insan giriyor. Bu saatler arasında paylaşılan içeriklerin birçok kişi tarafından görülmesi olasılığı daha yüksek.

#Hashtag’in Fazlası Zarar; Instagram

Facebook ahalisinin elinden fotoğraf ve albüm paylaşma şevkini elinden alan Instagram, artık anı yakaladığınız bir platform. Herkes en çok #tbt nedeniyle Perşembe günleri Instagram’ı daha çok kullandığını düşünse de Çarşamba, Perşembe gününü geçmiş görünüyor. Yapılan araştırmalarda Çarşamba günü Instagram’ın en aktif olduğu günlerden biri ve genellikle mesai sonrası paylaşım en üst boyutlara çıkıyor. Pazartesi ise etkileşim neredeyse yok gibi.

Tweetle Canım Tweetle!

Siyasi ve bilgi içerikli bir mecra haline gelen Twitter, hafta içleri daha çok takip edilen mecralardan biri. Görsellerden ziyade daha çok yazılar hala ilgi çekiyor. Hafta içleri öğleden sonraki saatler özellikle 13.00 ve 15.00 arası Twitter’da paylaşım yapılması en uygun saatler.